ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 14:29

Çelik şehri ‘hareketli model’ ile yönetecek

Çelik şehri hareketli model ile yönetecek


MHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, seçimi kazanması halinde kenti ‘hareketli model’ adını verdiği, sivil toplum örgütleri ve özel sektörü de dahil ederek yöneteceğini söyledi.

Kemal Çelik, adaylığı açıklandıktan sonraki ilk basın toplantısını Harrington Park Otel’de düzenledi. MHP’lilerin geniş katılım gösterdiği toplantıda Kemal Çelik’i yalnız bırakmadı. Hatice Çelik, konuşması sırasında eşinin yanında yer alırken ailenin üç oğlu da toplantıda hazır bulundu. Kürsüye Kelam Çelik’ten önce MHP İl Başkanı Osman Çetin çıktı. Çetin, Antalya Büyükşehir Belediyesi yönetiminde denenmeyen tek partinin MHP olduğunu belirterek, “MHP’nin göreve gelme zamanı bu zamandır. Şimdi bizim zamanımız.” diye konuştu.
Kürsüye eşi ile birlikte çıkan Kemal Çelik ise konuşmasına okullardan kaldırılan andın sözlerine atıfta bulunarak başladı. Geçmiş belediye başkanlarına hizmetlerinden ötürü teşekkür eden Çelik, aday olmasının kendisi için gurur verici olduğunu ifade etti. Antalya’ya hizmet etmeyi ülkeye hizmet olarak gördüğünü dile getiren Çelik, geçmişte valilik, müfettişlik yapmış biri olarak belediye başkanlığı için yeterli bilgi ve tecrübeye, yöneticilik birikimine sahip olduğunu kaydetti.

HAREKETLİ YÖNETİM MODELİ

Seçilmesi halinde ‘hareketli model’ yönetimini tercih edeceğini anlatan Çelik, şöyle konuştu: “Belediyeyi tek başına yönetmeyeceğiz. Sivil toplum örgütleri ile birlikte yöneteceğiz. Özel sektörle birlikte olmak zorundayız. Antalya’nın 650 kilometre sahili ve 5 yıldızlı otelleri var. Bu oteller bizim için çok önemli. Büyük bir özel sektör gücü ve varlığı var. Yönetimimizde özel sektörün gücüden, deneyiminden kesinlikle faydalanacağız. Dünyada bu yönetim modeli çok önemli. Devlet tek başına ülkeyi yönetmemeli deniyor. Sivil toplum örgütleri ve halk işin içinde olmalı. Bizim de yeni yönetim modelimizle özel sektörü, sivil toplum örgütlerini ve halkı devreye sokacağımızı bilmenizi istiyorum. Onlarla birlikte yöneteceğiz. Bu sayede Antalya’nın en ücra köşesine, kılcal damarlarına kadar ulaşacağız.”

ULAŞIMA METROLU ÇÖZÜM

Antalya’nın sorunlu bir şehir olduğunu, sıkıntıları bildiğini ve yeni bir soluk getirmek için aday olduğunu belirten Çelik, çözüm bekleyen en acil konunun ulaşım olduğunun altını çizdi. BU konuda ciddi hazırlıkları bulunduğunu ve çözüm önerilerinin metro olduğunu ifade eden Çelik, “Metroyu kesinlikle devreye sokacağız.” dedi. Antalya’nın çevreyollarına ve demir yollarına ihtilacı olduğunu belirten Çelik, “Projelerimizi aralıkta açıklayacağız. Önceliğimiz metro. Gazipaşa-Antalya demiryolu , denizyolu ile ilgili çalışma yapıyoruz. Alanya-Antalya arasına hiç ışıklı olmayan, dağların eteğinden geçen bir yolu gündemimize sokmak gerekiyor. MHP teknik elemanları çalışıyor. İstanbul’daki E5’in alternatifi olan TEM gibi Antalya’ya ikinci bir yol yapacağız.” şeklinde konuştu.

DİĞER VAATLER

Antalya’nın plansızlığından şikayet ederek bu konuda da çalışma yapacaklarını anlatan Kemal Çelik, üzerinde çalışmayı ve çözüm üretmeye planladıkları diğer konuları şu başlıklarla sıraladı: Turizmin çeşitlendirilmesi, üreten ve kaynak oluşturan belediye, Kırcami, tarım, 2B, liman, sosyal belediyecilik, Altın Portakal, EXPO 2016.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER