ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 15:52

"Çek Kanunu ticari olumsuz etkiliyor"

"Çek Kanunu ticari olumsuz etkiliyor"


AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ve AK Parti Bursa il yönetimi, Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er, Yeni Çek Kanunu ve yeni anayasayı gündeme getirdi. Milletvekili Öztürk de hükümetin bu alanda gereken adımları atacağını belirtti.

    BUGİAD’ın çalışmaları hakkında misafirlerine bilgiler veren Başkan Ali Fuat Er, “Bizler TUSKON çatısı altında her gün kendini biraz daha geliştiren ve yenileyen bir kurumuz. BUGİAD’lı işadamları olarak hem Bursa ekonomisine hem de Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Buna yönelik hem yurtiçinde hem de yurt dışında faaliyetlerimiz oluyor. Sayısız ülkede birçok işadamıyla görüşüyor ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştiriyoruz.” dedi.

    AK Parti il teşkilatının ve Milletvekili Mustafa Öztürk’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er, Yeni Çek Kanunu tasarısı ve yeni anayasayla ilgili görüşlerini paylaştı. Er, “Yeni Çek Kanunu tasarısıyla ilgili gereken adımların atılmasını arzuluyoruz. Çek Kanunu tasarısı hepimizin ticari hayatımızda atacağımız adımları etkiliyor.” diye konuştu.

    Yeni anayasa çalışmalarını da desteklediklerini belirten Başkan Er, bu konuda dernek olarak gereken desteği vereceklerini söyledi. Er, “Türkiye’de yeni anayasa için uygun zemin oluştu. Türk milletinin yeni bir anayasa yapılması için güçlü bir desteği var. Demokrasinin kurumsallaşması için yeni anayasa şart. Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe sahip olması için yeni bir anayasa gerekli.” diye konuştu.

    KİMSE MAĞDUR OLSUN İSTEMEYİZ

    AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ise Türkiye’nin son 10 yılda ekonomik alanda önemli başarıların altına imza attığını belirtti. Ekonomik gelişmelerin her alanda hissedildiğinin altını çizen Öztürk, birçok Avrupa ülkesinin ekonomisinde büyük sorunlar yaşadığını belirtti. Yeni Çek Kanunu tasarısıyla ilgili çalışmaların sürdüğüne de değinen AK Parti Milletvekili Mustafa Öztürk, “Bu anlamda Meclis'in çalışmaları devam ediyor. Gereken adımlar sağlam atılacak. Bizler kimsenin mağdur olmasını istemeyiz.” şeklinde konuştu.

    STK’LARIN DESTEĞİ ÖNEMLİ

    Yeni anayasayla ilgili sivil toplum kuruluşlarının da görüşlerine açık olduklarını söyleyen Mustafa Öztürk, şöyle konuştu: “Türkiye’nin anayasasını sizlerle birlikte yapacağız. Bizler yeni bir anayasaya ne kadar ihtiyaç olduğunun farkındayız. Bu yüzden bu işe giriştik. Hazırlanacak olan anayasada herkesin bir katkısı olsun istiyoruz. Dolayısıyla sizlerin görüşlerini de bu anlamda önemsiyoruz.”

    BUGİAD'ın faaliyetlerini yakından takip ettiğini de söyleyen Öztürk, “BUGİAD Bursa için olduğu kadar Türkiye için de önemli bir kuruluş. Sizlerin de desteğiyle dünyanın dört bir yanında açılan Türk okulları ülkemizin imajına önemli katkılar sağlıyor. BUGİAD gibi sivil toplum kuruluşları bizler için oldukça önemli. Türkiye’nin geleceğinde sizler de önemli rol oynuyorsunuz” diyerek BUGİAD üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER