ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 16:40

Çaykur Genel Müdürü Sütlüoğlu: Tüketici 'Didi'yi çok sevdi

Çaykur Genel Müdürü Sütlüoğlu: Tüketici Didiyi çok sevdi


Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ‘Didi’ adı altında önceki günlerde piyasaya sürdükleri soğuk çayı tüketicinin çok sevdiğini söyledi.

Sütlüoğlu, Çaykur’da düzenlediği basın toplantısında 2013 yılı yaş çay kampanyası ve piyasaya sürdükleri yeni ürünler hakkında bilgiler verdi. Soğuk çay üretimi konusunda uzun zamandır çalışmalar sürdürdüklerini hatırlatan Sütlüoğlu, "Çalışmalarımız sonrası ‘Didi’ adı altındaki soğuk çayımızla piyasadayız. İlk yerli ve milli soğuk çayımızı üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bergomat, limon ve şeftali aromalı olarak ürettiğimiz soğuk çayımızla iç ve dış pazarda liderliği hedefliyoruz. Soğuk çayımızı tüketici çok sevdi. Kurum olarak yeni ürünler üretmek adına çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki aylarda 25-30 çeşitli meyve ve bitkili çaylar üretecek, piyasaya süreceğiz." dedi.

27 Nisan’da başlayan yaş çay kampanyası hakkında da bilgiler veren Sütlüoğlu, "Birinci sürgünde bugüne kadar toplamda 228 bin 392 ton yaş çay alımı yaptık. Sürgünü 235 bin ton yaş çay alımı ile tamamlamayı hedefliyoruz. Birinci sürgün yaş çay alımlarıyla ilgili de üreticimize 289 milyon liralık bir ödeme gerçekleştirmiş olacağız. Yine birinci sürgünde 7 bin 308 ton organik yaş çay aldık. Organik çay bedeli olarak üreticimize 950 bin lira ödeme yaptık. Bu sene ilk defa hizmete koyduğumuz randevulu çay sistemi son derece başarılı oldu. Üreticilerimiz bu uygulamadan son derece memnun kaldı. Çaykur huzurlu bir ortamda çay kampanyasına devam ediyor." diye konuştu.

Sütlüoğlu, konuşmasında, önceki günlerde dünyanın önde gelen kalite kuruluşlarından Monde Selection'un Çaykur tarafından üretilen Altınbaş, Organik Hemşin, Organik Hemşin Poşet Çay, Rize Turist ve Tiryaki çaylarını 5 gümüş madalya ile ödüllendirdiğini hatırlattı. Sütlüoğlu, Tek-Gıda İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalanacağı yönündeki iddialara da cevap vererek böyle bir şeyin söz konusu bile olamayacağını bildirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER