ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 22:01

Çayır: Gezi Park'ı eylemlerinin amacı 28 Şubat ortamını zeminini hazırlamak


Alperen Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Manavgat Şube Başkanı Mehmet Çayır, Gezi Park'ı eylemlerinin temelinde her alanda söz sahibi olan Türkiye'nin önünü kesmeye yönelik operasyon olduğunu söyledi.

Gezi Park'ı eylemlerinde kitleleri kara propagandaya bağlı 28 Şubat döneminde sahnelenen oyunların sergilendiğini belirten Çayır, buna en güzel örneğin sosyal medyada kendisini 'müftü karısıyım' diyerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı istifaya davet eden bar işletmecisi deşifre olması olduğunu kaydetti.

Gezi Park'ı eylemleri ile vakıf binasında açıklama yapan Çayır, aynı oyunları 28 Şubat döneminde Fadime Şahin, Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı'ların yaptığını kaydetti. Çayır, "28 Şubat döneminin kirli oyunları artık günümüzde tutmuyor. Sosyal medya üzerinden kara progapanda yapanların kirli oyunları bir bir ortaya çıkıyor. Bir uluslararası televizyon kanalının eylemler olmadan 2 ay önce İstanbul'da çok sayıda canlı yayın aracı kiralamaya yönelik çalışmalarını manidar buluyoruz. Bar işletmecisi bir kadın çıkıyor, ben müftü eşiyim diyerek 28 Şubat döneminin vizyona konan filmlerini 2013'de sahnelemeye çalışıyor. Müftü eşi olduğunu söyleyen kadın, eşinin şalvar giydiğini söylüyor. Bu nasıl bir aymazlık. Alperen Ocakları olarak bizi sokaka çekmeye çalışanların hiç bir zaman oyununa gelmeyeceğiz. Gezi Park'ındaki kirli oyun deşifte olmuştur. Ara rejim özlemcilerin hevesleri kursağında kaldı." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER