ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 13:31

Çay ocağında yaptığı resimlerle sergi açtı

Çay ocağında boş zamanlarında resim yapan Emine Gümüş "Küçük Mutluluk" adını verdiği ilk sergisini açtı.


Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde çalıştığı kurumun çay ocağında boş zamanlarında resim yapan Emine Gümüş (23), yağlı boya, kara kalem ve portreden oluşan "Küçük Mutluluk" adını verdiği ilk sergisini açtı.

Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çaycı olarak çalışan Gümüş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilkokul yıllarından itibaren resim yapmaya başladığını, ortaokul ve lise yıllarında ise bu yeteneğini sürdürdüğünü anlattı.

Afyonkarahisar'da düzenlenen bir resim yarışmasında birinci, Ankara'da da yapılan bir yarışmada da dereceye girdiğini söyleyen Gümüş, profesyonel resim yapmak için özel yetenek sınavlarına girmek istediğini ancak bazı sorunlar nedeniyle bunu gerçekleştiremediğini, Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne çaycı olarak atandığını bildirdi.

Çay ocağında boş zamanlarında resim yapmaya devam ettiğini aktaran Gümüş, kurum müdürünün verdiği destekle sergi açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

- "Ressam olamadım ancak ilk sergimi açtım"

"Küçük yaşlardan itibaren resim yapıyorum ve bu benim için çok büyük bir zevk" diyen Gümüş, şunları kaydetti:

"Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne çaycı kadrosuyla atandıktan sonra, şans yüzüme güldü.

Çay ocağında kara kalem portre çalışması yaparken, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Okur, içeriye girdi ve çizdiğim resimleri gördü. Kızacak zannettim korktum ama kızmadı.

Çok beğendi ve yaptığım başka çalışmalar olup olmadığını sordu.

Bu eserlerin sergilenmesi için çalışma yapmamı istedi.

Bende ilk olarak sayın kaymakamımız olmak üzere mesai arkadaşlarımın kara kalem portrelerini çizdim ve birçok yağlı boya tablolar hazırladım.

Ressam olamadım ancak ilk sergimi açtım. Sergiyi gezenler çalışmalarımı çok beğendiler. Bu kadar beğenileceğini düşünmemiştim."

Bir aylık zamanda 50'ye yakın yağlı boya, kara kalem ve portrelerden oluşan resimler hazırladığını ifade eden Gümüş, resim yapmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör ise sergide yer alan portresini çok beğendiğini belirtti.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER