ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 17:20

Çatı adayı İhsanoğlu sevinçle karşılandı

Çatı adayı İhsanoğlu sevinçle karşılandı

Çatı adayı İhsanoğlu’nun adının açıklanması Yozgat’ta sevinçle karşılandı...


CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak İslam İşbirliği Teşkilatı eski Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ismini teklif etmesi memleketi Yozgat’ta sevinçle karşılandı.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun CHP ve MHP tarafından Cumhurbaşkanlığı için çatı aday olarak açıklanması İhsanoğlu’nun memleketi Yozgat’ta sevinçle karşılandı. İhsanoğlu’nun akrabalarından Erdal Macit (75), kendilerinin İhsanoğlu’nun Yozgat’taki evinde oturduklarını belirterek, adının açıklanmasına çok sevindikerini söyledi. Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğini söyleyen Macit, "Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için aday gösterilmesi bizi mutlu etti. Çok sevindik. Kendisini sonuna kadar destekleriz. Partiler önemli değil önemli olan tarafsız olması." dedi.

Pembe Macit'te aynı ifadeler kullanarak akrabasının isminin cumhurbaşkanlığı için geçmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Yozgatlı vatandaşlar da, Yozgatlı bir kişinin cumhurbaşkanı olmasından büyük bir mutluluk duyacaklarını ve destekleyeceklerini ifade etti. Ali Rıza Gülbaş isimli vatandaş "Kendi memleketimizden bir cumhurbaşkanı seçilmesini isteriz. Yozgatlı bir cumhurbaşkanıyla gurur duyarız. Ülkemiz ve Yozgat için hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER