ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 13:59

Çatı aday'dan Bahçeli'yi kızdıracak sözler!

Çatı adaydan Bahçeliyi kızdıracak sözler!

Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adaylığı konusunda MHP lideri Devlet Bahçeli ile çatı adayı CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ters düştü.


 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için "Terör örgütüyle bağlantısı ortadadır, adaylığı yasalara aykırıdır" sözlerine MHP'nin de desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan yanıt geldi.

ÇATI ADAY İHSANOĞLU MARMARAY'A BİNDİ TIKLA VE İZLE

Ekmeleddin İhsanoğlu ise, Bahçeli kızdıracak bir açıklamaya imza atarak, "Sayın Demirtaş'a cumhurbaşkanlığı konusunda milli egemenliğimizin tecelli ettiği Yüce Meclis'in vekilleri teveccüh göstermiştir" dedi.

TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

CHP ve MHP dahil 5 siyasi partinin ortak Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adaylığını Twitter'dan değerlendirdi. İhsanoğlu'nun Demirtaş açıklaması şöyle:

SAYGIDEĞER RAKİBİMİZ

''Cumhurbaşkanlığı makamına aday olabilme şartları hukuk tarafından çizilmiştir. Sayın Demirtaş’a Cumhurbaşkanlığı konusunda milli egemenliğimizin tecelli ettiği Yüce Meclis’in vekilleri teveccüh göstermiştir. YSK’nın resmen kabul ettiği her aday bizim demokratik yarıştaki saygıdeğer rakibimizdir.''

DEMİRTAŞ, İHSANOĞLU'NA ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eleştirilerine cevap veren HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş,

"Bakın birileri bizim adaylığımız için meşru değildir diyor. Ben özellikle sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun buna cevap vermesini bekliyorum. YSK'nın bunların adaylığını iptal etmesi lazım diyor. Şimdi sayın İhsanoğlu aynen kendi genel başkanı gibi mi düşünüyor katılmıyor mu? Bana bunları açıklaması lazım, böyle susarak olmaz biz merak ediyoruz ne düşünüyor. Çünkü birileri bize ancak köleliği laik görüyor. Bunlar diyor bizim kapıcımız olabilir, temizlikçimiz olabilir, mahallemizde bakkal olabilir itirazımız yok ama cumhurbaşkanı adayı olamaz kafa bu işte bunlara göre bizim yerimiz" şeklinde cevap vermişti.  

CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, twitter hesabı üzerinden HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'a destek çıktı. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER