ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 09:24

Çarşıda kablosuz internet dönemi başladı


Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, tarihi çarşı ve hanlar bölgesinde vatandaşların internete ücretsiz olarak bağlanmalarını sağlayan ‘WİFİ Kablosuz İnternet’ projesini hizmete soktu.

Bursa’da bir ilki gerçekleştiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şunları dile getirdi: “Belediyemizde son teknolojiyi kullanarak oluşturduğumuz çağrı merkezi sayesinde, vatandaşımızın bizlere daha rahat ulaşması, istek ve şikayetlerini rahatça iletebilmelerini sağladık. Şu anda coğrafi bilgi sistemi üzerinde çalışıyoruz. Yani, Osmangazi’deki tüm iş yeri ve konutları kayıt altına alıyoruz. İmar müdürlüğümüzdeki belgelerin tamamını dijital arşiv sistemine aldık. Vatandaşlarımız, internet sitemiz üzerinden, kendilerine en yakın eczaneyi, etraflarındaki tarihi mekanları ve uzaklıklarını, evrak takibi ve vergi ödemeleri gibi bir çok hizmeti, artık bir dokunuşla yapabiliyor.”

Çarşıda esnafın ve vatandaşların internet hizmetinden faydalanması için proje geliştirdiklerini belirten Dündar, “Kapalı Çarşı, Uzun Çarşı, Nilüfer Köylü Pazarı ve Koza Han civarında, ücretsiz ve şifresiz internet hizmetini devreye sokuyoruz. Vatandaşlarımıza ve esnafımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Başkan Dündar, çarşıdaki esnaf derneklerinin yöneticileri ve vatandaşlarla birlikte kablosuz internet hizmetinin ilk denemesini gerçekleştirdi. Cep telefonu ve iPad ile yapılan denemelerde, Osmangazi ismiyle verilen kablosuz internet hizmetine sorunsuz olarak bağlanıldı.

NASIL FAYDALANILACAK?

Kablosuz interneti kullanmak için ‘Osmangazi Belediyesi-int.hiz’ ağı tercih edilecek. Sayfada yer alan boşluklara ad, soyad, TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası yazılarak gönder butonuna basılacak. Bu işlemler tamamladıktan sonra açılan sayfada yer alan şifre bölümüne cep telefonunuza gelen şifre yazılacak, gönder butonuna basılarak internete bağlanılabilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER