ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2014 Perşembe 18:14

Çapa Tıp Fakültesi'nde yangın!

Çapa Tıp Fakültesinde yangın!

Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Cerrahi Bölümü’nün çocuk servisinde yangın çıktı. Hastane yoğun duman altında kalırken, hastalar tahliye edildi.


İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde çocuk servisinin bulunduğu kattaki atık malzeme odasında çıkan yangın paniğe neden oldu. Servisteki çocuklar annelerinin kucağında, bazı hastalar ise çarşaflarla taşınarak tahliye edildi.

Alınan bilgiye göre, çocuk servisinin bulunduğu ikinci kattaki atık malzemelerinin biriktirildiği odada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangından dolayı oluşan duman ilk üç katı sardı. Bunun üzerine hastane çalışanları bölümlerde yatan çocukları ve diğer hastaları dışarı çıkarmak için seferber oldu. Hasta yakınları ve muayene olmayı bekleyen hastalar da panikle dışarı koştu. Bu sırada hastane koridorlarında yoğun koşuşturmaca ve panik yaşandı. Bölümde yatan çocuklar annelerinin kucağında dışarı çıkarılırken, doktorlar da bazı yatalak hastaları çarşafla dışarı taşıdı. Dışarı çıkarılan hastalar acil servise götürüldü.

Bu sırada bir doktor, çıkan yangında paniğe kapılarak dışarı çıkmaya çalışırken başını pencereye vurdu. Başından yaralanan doktora ilk müdahaleyi arkadaşları yaptı ve dışarı çıkardı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri hastane içine dolan dumanı kısa sürede tahliye etti. Dumanın tahliye edilmesiyle birlikte hastanedeki panik de sona erdi. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

YANGINDA SON DURUM
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER