ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 11:21

Çankırılı, 'çocuklara söz geçirme sanatı’nı anlattı


Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Özel Samanyolu Kudret Ünal İlköğretim Okulu tarafından organize edilen ve pedagog Ali Çankırılı’nın konuşmacı olarak davet edildiği 'Çocuklara Söz Geçirme Sanatı' konulu konferansa anne-babalar yoğun ilgi gösterdi.

    Pedagog Ali Çankırılı, Özel Samanyolu Kudret Ünal İlköğretim Okulu'nun tertip ettiği ve belediye nikah salonunda düzenlenen 'Çocuklara Söz Geçirme Sanatı' adlı konferansta, çocukların öğrenmesinde deneme yanılma yönteminin en iyi yöntem olduğunu söyledi.

    Anne ve babaların çocukları kesinlikle kendi yataklarına almamaları gerektiğini belirten Çankırılı, bunun hem hayati yönden tehlikeli olduğunu, hem de çocuğun cinsel kimliğini kazanmasında yanlış yönlendirmelere yol açabileceğini ileri sürdü.

    "Deneme yanılma yöntemi çocuklar için en iyi öğrenme yöntemi" diyen Çankırılı, cezalandırmanın çözüm olmadığının altını çizdi. Çocukların kontrol altına almak için cezanın caydırıcı unsur olmadığın örnek cümleler ile değindi. Çocuk gelişiminde ve öğretiminde çocukları rahat bırakarak onlara hata yapma ve doğruyu bulma hakkı tanınması gerektiğini ifade etti.

    Program, Ali Çankırılı'nın kitaplarını imzalaması ile devam etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER