ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 11:29

Çankaya Köşkü’nde çifte kutlama


Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Çankaya Köşkü’nde resmi kutlama töreni düzenlendi. Konuklar Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü hem Cumhuriyetin kuruluş yıldönümünün hem de doğum günü nedeniyle kutladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümü vesilesiyle kutlamaları Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Gül'ü protokol sırasına göre TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel, Anamuhalefet Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Yıldırım Akbulut, yüksel yargı mensupları, bakanlar kurulu üyeleri, kuvvet komutanlarının yanı sıra aralarında ABD ve Vatikan’ın da olduğu ülke büyükelçileri tebrik etti. Tören öncesi Başbakan Erdoğan ve Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel’in bir süre ayakta sohbet ettiği görüldü. Çankaya Köşkü'ndeki kutlamaları kabul töreninde AK Parti, CHP ve MHP'nin önde gelen isimlerin katılırken, BDP'den vekillerin törende katılmadığı görüldü.

Davetliler, 29 Ekim’de doğan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Cumhuriyet’in kuruluş yıldönümünün yanı sıra doğum gününü vesilesiyle ile de kutladı. Kabullerin ardından gazetecilerin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik eden Cumhurbaşkanı Gül’e törenlerin sonrasında doğum gününü kutlayıp kutlamayacağının sorulması üzerine "Kutlamayı hep birlikte yapmış oluyoruz. Biliyorsunuz yaş günümü saklayamıyorum. Bir kez daha herkesin bayramını kutluyorum." şeklinde konuştu.

Mehmet Haberal'ın ilkkez katıldığı Çankaya Köşkü'ndeki kabul töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaşmaması dikkat çekti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER