ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:42

Canik'te aşıklar atıştı

Canikte aşıklar atıştı


Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Samsunlu yerel aşıklar yaptıkları atışmalarla vatandaşlara hoş dakikalar yaşattı.

Canik Belediyesi tarafından kültürü gelecek nesillere taşımak ve aşıklık geleneğinin sürmesine destek vermek amacıyla Canik Kültür Merkezi'nde Aşıklar Atışması etkinliği düzenledi. Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı İrfan Göz'ün de katıldığı etkinlikte sahneye çıkan aşıklar kimi zaman söyledikleri türkülerle, kimi zaman okudukları şiirlerle kimi zaman da atışmalarıyla kendilerini dinlemeye gelenlere farklı bir gece yaşattı. Aşıklar yaptıkları taşlamalarla da ince mesajlar verdi.

AŞIKLIK GELENEĞİNE DESTEK

Canik Belediyesi olarak kültüre her zaman destek vermeyi borç bildiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı İrfan Göz, "Özellikle kaybolmaya yüz tutmuş aşıklık geleneğine destek vererek yaşatmak istiyoruz. Bu maksatla düzenlediğimiz etkinlikte aşıkların kültürümüz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Özellikle yerel sanatçıları desteklemek bizim için bir borçtur." dedi.

SAMSUN'U KÜLTÜRLE BULUŞTURAN MEKAN

Canik'te kültüre yönelik bir çok yatırım yapıldığına da dikkat çeken İrfan Göz, "Canik Kültür Merkezi, sadece Caniklileri değil, 7'den 77'ye tüm Samsun'u kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturan bir mekan. Canik artık kültürde marka haline geldi. Bir toplum için kültürün öneminin farkındayız. Kültürsüz bir toplumun olması mümkün değildir." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER