ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 18:08

Canik Belediyesi anne-baba eğitimleri veriyor

Canik Belediyesi anne-baba eğitimleri veriyor


Samsun’un Canik Belediyesi, sağlam ve sağlıklı aileler kurulması için anne-baba adaylarına eğitimler veriyor.

AK Parti Kadın Kolları Canik İlçe Teşkilatı, Gaziosmanpaşa Mahallesi sakinlerine ve Canik Belediyesi bünyesinde düzenlenen eğitimlere katılan kursiyerleri Meşe Kültür Tesisleri'ndeki yemekte bir araya getirdi. AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Safiye Öz'ün de yer aldığı yemeğe katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kadınlara önem verdiklerini belirterek, ailenin en önemli unsurlarından olan bayanlara yönelik yatırımlar yaptıklarını ve mutlu aileler oluşturduklarını söyledi.

"KADIN, AİLE İÇİN ÖNEMLİ"

Hedeflerinin 'mutlu toplum, mutlu şehir' olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Mutlu bir şehir için kadınlarımız ayrı bir yere sahip. Kadın, aile için çok önemli. Çünkü geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirenler annelerdir. Kadınlarımız ne kadar bilgili, bilinçli olursa, kendilerini geliştirirse geleceğimiz de o kadar iyi olur. Biz sağlıklı aileler için anne-baba eğitimleri veriyoruz. Yine gençlerimize evlilik öncesi eğitimler veriyoruz. Böylece mutlu aileler oluşturuyoruz. Mutlu aileler mutlu toplumu, mutlu toplum ise mutlu şehirlerini meydana getirir." dedi.

"TOPLUM, KADINLARIYLA YÜKSELİR"

Başta 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi olmak üzere ilçede birçok eğitim ve kültür merkezini kadınların hizmetine sunduklarını vurgulayan Başkan Genç, "Kadınlarımız düzenlediğimiz kurslarla boş zamanlarını değerlendirirken hem kendilerini geliştiriyor hem de meslek sahibi olarak ev ekonomilerine katkıda bulunabiliyor. Bize göre bir toplum kadınlarıyla birlikte yükselir. Onun için kadınlarımız her zaman bizim merkezimizde olmuştur." diye konuştu.

YENİ HİZMET BİNASINI GEZDİRDİ

Başkan Genç, yemeğin ardından Canik Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesi'nde yapılan yeni hizmet binasını gezdirdi. Özellikle çocukların yakın ilgisiyle karşılaşan Başkan Genç, yeni hizmet binası hakkında kadınlara bilgi verdi. Başkan Genç, Samsun'un en büyük meydanı olan Adnan Menderes Demokrasi Meydanı ile bütünleşen yeni hizmet binasında akıllı belediyecilik uygulamasını başlatacaklarını ve yeni hizmetlerin vatandaşlarla buluşacağını sözlerine ekledi. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER