ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 17:28

Canik Başarı Üniversitesi'nden Suriye'ye destek


Samsun Canik Başarı Üniversitesi akademisyen, idari personel ve öğrencileri, '1 Ekmek 1 Battaniye Kampanyası' kapsamında topladığı battaniyeleri Kimse Yok Mu Derneği'ne teslim etti

Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi'nce başlatılan '1 Ekmek 1 Battaniye Kampanyası'nda 3'üncü TIR'ın hazırlıkları sürerken, Karadeniz'in ilk özel üniversitesi olan Canik Başarı Üniversitesi'ndeki akademisyen, idari personel ve öğrenciler de kampanyaya duyarsız kalmadı.

BATTANİYE VE NAKİT YARDIMI

Samsun'da bir süredir '1 Ekmek 1 Battaniye Kampanyası' kapsamında çalışma yürüten Kimse Yok Mu Derneği, 1 ay içerisinde 3'üncü TIR'ı da Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor. Çok sayıda sivil toplum kuruluşu, vatandaş ve kurumların desteğiyle süren kampanyaya Canik Başarı Üniversitesi de destek verdi. Akademisyen, idari personel ve öğrencilerin desteğiyle toplanan 240 battaniye ve nakit para, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir tarafından Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şube Müdürü Cemil Başbay'a teslim edildi.

DOĞRUDAN SURİYE'YE YARDIM

Toplanan bağış ve yardımların doğrudan Suriye'ye gönderildiğini belirten Şube Müdürü Cemil Başbay, "Genel Merkezimiz koordinesinde, Suriye içinde ateş altında bulunan vatandaşlarımıza ulaştırmak için bugüne kadar 2 TIR gönderdik. Üçüncü TIR'ın hazırlıklarını yapıyoruz. Canik Başarı Üniversitesi ’de kampanyamıza 240 battaniye yardımıyla destek verdi. Duyarsız kalmayan tüm akademisyen, idari personel ve öğrencilere teşekkür ediyoruz." dedi.

    REKTÖR'DEN KİMSE YOK MU'YA TEŞEKKÜR

    Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Yunus Bekdemir de, başlatılan kampanyanın çok anlamlı olduğunu belirterek, "Bu sebeple Kimse Yok Mu Derneği'ne teşekkür ediyorum. Kampanyaya öğrencilerimizin, idari personelimizin ve akademisyenlerimizin katkı vermesinin önemi büyük. Bu insanlık dramına duyarsız kalmayan ve emeği geçen herkesi kutluyorum." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER