ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:39

Canik Başarı Üniversitesi bölüm sayısını 11'e yükseltti

Canik Başarı Üniversitesi bölüm sayısını 11e yükseltti


Samsun’da 2012-2013 eğitim-öğretim yılına 4 fakülte 7 bölümle başlayan Canik Başarı Üniversitesi 4 yeni bölüm daha açarak 11 bölüme ulaştı.

Orta Karadeniz Bölgesi'nin ilk ve tek Vakıf Üniversitesi olan Canik Başarı Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, hedefe emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Canik Başarı Üniversitesi’nin 7 bölümde 328 öğrenci ile eğitime başladığını belirten Bekdemir, "Üniversitemiz yerleşkesinde Moleküler Biyoloji ve Genetik, İşletme, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ( PDR), Türkçe Öğretmenliği, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri var. Mevcut 7 bölüme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, İç Mimarlık ve İngilizce Öğretmenliği bölümlerini de dahil ettik her fakültemize birer bölüm daha ekledik İlk yılımızda Üniversitemize gösterilen ilgiden çok memnunuz bu yıl alacağımız öğrencilerle birlikte öğrenci sayımızın 1000 olmasını bekliyoruz." dedi.

Bu yıl açılacak olan İç Mimarlık Bölümü’ne özel yetenek sınav ile öğrenci alınacağını da sözlerine ekleyen Prof. Dr. Yunus Bekdemir, YGS sınavından 140 puan barajını aşan öğrencilerin İç Mimarlık Bölümü’ne başvuru yapabileceklerini hatırlattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER