ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 11:44

Canik Başarı Üniverisitesi, eğitim imkanı bulamayan gençlere el uzatıyor

Canik Başarı Üniverisitesi, eğitim imkanı bulamayan gençlere el uzatıyor


Samsun Canik Başarı Üniversitesi tarafından hazırlanan "Başarı Kariyer ve Gençlik Merkezi" projesi bölgede yaşayan, eğitim imkanı bulamayan dezavantajlı konumdaki gençlerin hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan proje, düzenlenen toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı. Canik Başarı Üniversitesi Konferans Salonu’nda uygulanmasına başlanan projenin tanıtım toplantısına Canik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reşit Özkanca, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ve çok sayıda genç katıldı.

Projenin kısaca tanıtımını yapan Reşit Özkanca, Başarı Kariyer ve Gençlik Merkezi Projesi’nin bakanlık tarafından yüzde yüzünün hibelendirileceğini söyledi. Projenin toplam bütçesinin 175 bin lira olduğunu hatırlatan Özkanca, "İlk olarak Samsun’da ‘Başarı Kariyer ve Gençlik Merkezi’ adında bir mekan oluşturulacak. Bu merkezde bölge gençlerinin kariyer gelişimlerini destekleyerek hedeflerine daha kolay ve emin adımlarla ulaşmalarına katkıda bulunulacak. Aynı zamanda Samsun’da yaşayan ekonomik, coğrafi ve kültürel farklılıklar dolayısıyla dezavantajlı durumda olan 16-29 yaşları arasındaki 160 gencimize iki nokta eğitim verilecek." dedi.

Başarı Kariyer ve Gençlik Merkezi’ inde gençlere yönelik mesleki eğitimlerin yanı sıra kariyer günleri düzenleneceğini belirten Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Reşit Özkanca, "Kariyer yolculuğunda iletişim, zeka, yeni ufuklar adı altında 4 seminer düzenlenecek. Yaklaşık 9 ay sürecek olan proje faaliyetleri arasında 20 gence ‘Web Tasarım Uzmanlığı’, 20 gence ‘3D Max Mimari Modelleme ve After Effects kursları verilecek." diye konuştu. Protokol konuşmalarının arından tanıtım sonunda katılımcılara kokteyl verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER