ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 08:26

"Canavar kamyonlar" Washington'da yarıştı


ABD'nin Las Vegas kentinde 20-22 Mart'ta düzenlenecek "Dünya Canavar Kamyonlar Finali (World Monster Truck Final)" yarışlarının Washington elemeleri heyecan dolu görüntülere sahne oldu.
Canavar kamyonların performanslarını görmek için yediden yetmişe çok sayıda izleyici, yarışların yapıldığı Verizon Center'ı doldurdu.
1970 ve 80'li yıllarda küçük bir grup tarafından "canavar kamyon" adıyla başlatılan yarışlar, bugün ABD'nin birçok eyaletinde özel oluşturulan yarış pistlerinde yapılıyor. Eğlence ve gösteri havasında geçen yarışlara başta küçük yaştaki çocuklar olmak üzere her yaştan izleyici kitlesi yoğun ilgi gösteriyor.
Yarışta, dev tekerlekli küçük kamyonet şeklindeki araçlarda, motor güçleri, süspansiyon teknikleri ve sürücü becerileri yarıştırılırken, heyecan dolu yarışmalar birçok televizyon kanalından da canlı olarak yayınlanıyor.
ABD'nin dışında Kanada, Brezilya, İngiltere ve Çin gibi ülkelerde de düzenlenen dev tekerlekli "canavar kamyonların" gösteri ve yarışmalarının Washington ayağı bugün sona eriyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER