ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2014 Cuma 19:44

Canavar hisle öldürmeye ceza!

Canavar hisle öldürmeye ceza!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 6-7 Ekim olaylarında 4 kişinin ölümüyle ilgili gözaltına alınanlardan 7’sinin, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme ile devletin egemenliği altındaki topraklardan bir kısmını ayırmaya teşebbüs’ suçlarından tutuklandığını bildirdi.


Diyarbakır'da 6-7 Ekim'de IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösterilerde Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş'in vahşice öldürülmesi, bir kişinin de yaralanması olayına ilişkin aranan 5 şüpheliden biri yakalandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, yürütülen soruşturma kapsamında 1 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada, olayla ilgili aranan 4 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtilerek, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca olayların tüm yönüyle soruşturulduğu, yürütülen soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir" denildi.

- Biri çocuk 7 kişi tutuklandı

Emniyet müdürlüğü ekiplerince 3 Aralık'ta 18 adrese eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan 16 kişiden 9'u serbest bırakıldı, biri çocuk 7 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak D Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumuna konuldu. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER