ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 16:01

Çanakkale’den Suriye’ye bir TIR yardım

Çanakkaleden Suriyeye bir TIR yardım

Çanakkale İnsani Yardım Gönüllüleri Platformu’nun Suriye için topladığı bir TIR dolusu battaniye, giyecek ve gıda yardımı dualarla uğurlandı.


Çanakkale İnsani Yardım Gönüllüleri Platformu’nun 15 gün önce başlattığı yardım kampanyasında Suriye’ye gönderilmek üzere battaniye, giyecek ve gıda malzemeleri toplandı. Kampanyaya yoğun ilgi olunca 15 günde bir TIR doldu. Suriye için toplanan yardımlar yola çıkmadan önce Cumhuriyet Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Platform üyeleri, yardımları Suriye’ye götürecek Hamidiye TIR’ı önünde büyük bir Türk bayrağı açtı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı gönüllüsü Numan Yaşar yaptığı konuşmada Suriye’de insanlık dramı yaşandığını söyledi. Suriye’de uzun süredir devam eden iç savaş yüzünden birçok ölüm, yaralanma, evlerin zarar görmesi ve buna bağlı olarak açlık ve kış koşullarından korunamama problemi olduğuna vurgu yapan Yaşar, "Müslüman olmanın gereği komşumuzun elinden tutmak için sivil toplum kuruluşları adına bir platform oluşturup yardım kampanyası başlattık. Herkes bu kampanyaya destek verdi. Bu yardımlar inşallah Suriye içindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak ve onların yaralarını sarmaya çalışacak." diye konuştu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Nimetullah Akın’ın yaptırdığı duanın ardından Hamidiye TIR’ı Suriye’ye gitmek üzere yola çıktı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER