ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 11:31

Çanakkale şehitleri Eskişehir'de anıldı


Çanakkale Zaferi’nin 98. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen 'Tarihin En Hazin Bestesi Çanakkale' adlı anma programı, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Sanatçı Gökmen ve Ahmet Bozkuş’un beraber sahne aldığı gecede Çanakkale ruhu türkü ve şiirlerle bir kez daha canlandı. Programda, Samanyolu Eğitim Kurumları’nın erkek öğrencileri asker kıyafetleriyle konukları karşılarken, kız çocukları da konuklara üzüm hoşafı ve ekmek dağıttı. Salon girişinde öğrenciler tarafından canlandırılan Çanakkale enstantenesi konuklar tarafından ilgiyle karşılandı.

Programda konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, mart ayının Türk tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı aylardan biri olduğunu ve bunlardan en önemlisinin de Çanakkale Meydan Muharebesi olduğunu belirterek, “Kadınıyla erkeğiyle tıklım tıklım bir salonda hepimiz hüzünlendik. Burada söylenen türküler, şarkılar bir kez daha gösterdi ki biz biriz, birlikteyiz, Çanakkale’deyiz ve şehidiz.” şeklinde konuştu.

Samanyolu Eğitim Kurumları Genel Müdürü Salih Gökçe de Samanyolu Eğitim Kurumları olarak öğrencileriyle, öğretmenleriyle, velileriyle güzel bir program hazırlamaya çalıştıklarını belirtti. Gökçe, “Bu gece burada Çanakkale ruhunu yaşatmaya çalıştık. Girişte üzüm hoşafı ve arpa ekmeği dağıtıldı, o ruhu, o günü, o cephe şartlarını yaşatmak için. Daha sonra öğrencilerimiz cephede nöbet tutan askerler gibi nöbetlerini tuttular.” dedi.

Programın sonunda Zafer A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Ercan, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’ya, Çanakkale programı anısına 52. Alay Kumandanı Hüseyin Avni Bey’in resminin bulunduğu tabloyu hediye etti.

Samanyolu Eğitim Kurumları tarafından Anemon Otel’de düzenlenen programa; Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Vahap Ata, Samanyolu Eğitim Kurumları Genel Müdürü Salih Gökçe ve çok sayıda davetli katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER