ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 18:18

Can Tanrıyar koruma kararı aldırdı


Şarkıcı Petek Dinçöz’ün ardından, boşandığı eşi Can Tanrıyar da koruma kararı aldırdı. Mahkeme, Dinçöz’ün yanı sıra annesi Esra Süay Toğuş ile avukatları Serkan Toper’in 3 ay süreyle Can Tanrıyar’ın konutuna yaklaşmamasına karar verdi.

İstanbul 4. Aile Mahkemesi tarafından Can Tanrıyar’a yönelik koruma kararı çıkarıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 4 Şubat 2013 tarihli soruşturma evrağının incelendiğini ve koruyucu tedbirlerin istendiğini belirten mahkeme, Tanrıyar’ın evine 3 ay süreyle yaklaşılmaması yönünde karar verdi.

Can Tanrıyar’ın geçen hafta koruma tedbiri talebiyle savcılığa başvurduğu anlatılan kararda Petek Dinçöz ile annesi Esra Süay Toğuş ve avukatları Serkan Toper’in Can Tanrıyar’a yönelik tehdit, hakaret, aşağılama veya küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunmamaları da kararlaştırıldı.

Petek Dinçöz, Süay Toğuş ve Serkan Toper’in Tanrıyar’ın evine ve işyerine 3 ay süreyle yaklaşmamalarına karar verildi. Mahkeme, ayrıca bu kişilerin cep telefonuyla da Tanrıyar’ı rahatsız etmemelerini kararlaştırdı. Bu kararlara aykırı davranılması durumunda Toğuş, Dinçöz ve Toper’e 3 günden 10 güne kadar zorla hapis uygulanacağını belirtildi.

Petek Dinçöz, yaklaşık 2 ay önce boşandığı eşi Can Tanrıyar’ın şiddetine maruz kaldığını iddia ederek kendisi ve annesi hakkında koruma kararı aldırmıştı. Dinçöz’ün aldırdığı koruma kararında mahkeme, 6 ay uzaklaştırma ve koruma kararı vermişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER