ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 15:37

Çamlıca'dan Mecidiyeköy'e teleferik

Çamlıcadan Mecidiyeköye teleferik

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca Cami projesi kapsamında Mecidiyeköy-Çamlıca arasına teleferik yapılacağını söyledi.


NTV canlı yayınına katılan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca Camiisi ve rekreasyon alanıyla ilgili "Mart ayının ikinci ya da üçüncü haftasında kazma vurulacak" diye konuştu.

Tartışmaların sona erdiğini ve Mart ayının üçüncü haftasında 6 minareli camii inşaatın başlayacağını belirten Mustafa Kara, arazinin 250 bin metrekare olduğunu buradan çıkacak hafriyatın Maltepe’deki dolgu alanına Taşınacağını söyledi.

2.5 yıl sonunda caminin tamamlanacağını anlatan Mustafa Kara, yeni yollarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın planlarını hazırladığını ifade etti. Cami ile birlikte bölgenin anten kirliliğinden kurtulacağını kaydeden Kara, İBB’nin özel bir şirketle birlikte Mecidiyeköy’den bir teleferik projesi üzerinde çalıştığını söyledi. Kara'nın verdiği bilgiye göre ikinci aşamada ise Büyük Çamlıca ile Küçük Çamlıca arasında bir teleferik projesi gerçekleştirilecek.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER