ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 01:37

Camilerde ‘Sakal-ı Şerif' izdihamı

Camilerde Sakal-ı Şerif izdihamı


Kırıkkale Müftülüğü Ramazan ayı hizmetleri çerçevesinde 5 ekip oluşturarak bütün camilerde ‘Sakal-ı Şerif’ ziyareti gerçekleştiriyor. Sakal-ı Şerif'in ziyarete açıldığı camilerde izdiham oluşuyor. Ziyarete gelen Müslümanlar Peygamber Efendimize ait emanet karşısında duygularına hakim olamıyor.

Kırıkkale'de 52 camide Sakalı Şerif ziyareti gerçekleştirildi. Bunun yanında İl Müftülüğü 30 camide Kur’an ziyafeti verdi. Nokta Camii'nde gerçekleştirilen Kur’an ve Sakalı Şerif ziyaretine katılan İl Müftüsü Bekir Gerek, Kur’an-ı Kerimin insanlar için bir hayat rehberi olduğunu, Kur’an-ı okumakla, dinlemek ve yaşamakla ibadet yapıldığını, imanın güçlendiğini, gönüllerin zinetlendiğini, kalplerin huzur bulduğunu ifade etti.

Kur’an ziyafetinin ardından Sakalı Şerif ziyaretleri de gerçekleştirildiğini açıklayan Gerek, Müminlerin Peygamber Efendimizin (SAV), Sakalı Şerifini ziyaret etmenin heyecanını yaşadığını belirterek, “Sakalı Şerif ziyaretlerinde gözyaşları sel oluyor. Bu ziyaretler ve hizmetler Peygamber (SAV) sevgisini artırıyor.” dedi.

İlk defa kendilerine sunulan bu hizmetlerden dolayı İl Müftülüğüne ve emeği geçenlere teşekkür eden vatandaşlar, bir taraftan konuşurken, diğer taraftan gözyaşlarını tutamadılar. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER