SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Kasım 2014 Cuma 00:56

Süleymaniye Camii avlusundaki 'kafe-kondu' kaldırıldı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/suleymaniye-camii-avlusundaki-kafe-kondu-1489894-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/suleymaniye-camii-avlusundaki-kafe-kondu-1489894-622x360.jpg
Camii avlusundaki kafe-kondu kaldırıldı

Haliç'e bakan şantiye alanındaki kafenin kaldırılmasıyla bölge yerli ve yabancı ziyaretçilere açıldı.


Türkiye’nin en önemli kültür miraslarından Süleymaniye Camii’nde işletildiği iddia edilen kaçak kafe kaldırıldı. 

Gürsoy İnşaat'ın restorasyon çalışmaları sebebiyle kapattığı seyir terası bölümünde kurulan kafe, kamuoyunda oluşan tepkiler sonucunda kaldırıldı. Camiye gelen ziyaretçiler, uzunca bir süreden beri mahrum kaldıkları terasın keyfini doya doya çıkartmaya başladı.

Süleymaniye Camii'nin restorasyonu için 2007 yılında işe başlayan Gürsoy İnşaat, çalışmaları 2013'te sona erdirdi. Ancak cami avlusunun Haliç'e bakan seyir terasını da içine alan avlusunun üçte birlik kısmına kurulan şantiye bir türlü kaldırılmamış, şantiyenin içindeki kafede ise sadece siyaset, bürokrasi ve iş dünyasının önemli simalarının ağırlandığı ortaya çıkmıştı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

PKK yandaşları Ankara'da ortalığı savaş alanına çevirdi

SONRAKİ HABER

Eğitim uçuşu sırasında F-4 paniği!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.