ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 18:45

'Camiden spora' projesine spor kıyafeti desteği

Camiden spora projesine spor kıyafeti desteği


Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortak yürüttüğü 'Camiden spora' projesi kapsamında, yaz spor okullarına katılan öğrencilere spor tesisleri ve camilerde spor malzemesi dağıtıldı.

    Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortak yürüttüğü 'Camiden spora' projesi kapsamında, yaz spor okullarına katılan 130 kuran kursu öğrencisine camide spor malzemesi dağıtıldı. Önceki gün Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nde bin 500 öğrenciye spor malzemesi dağıtıldı. Bugün de Alış Camii'nde Kur'an kursuna katılan yaz spor okulu öğrencilerine spor çantası ve tişörtleri dağıtıldı. Spor malzemelerini Alanya Müftüsü Mustafa Topal ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak verdi.

    Yaz Kur'an kurslarına katılan 8 bine yakın öğrenci bulunduğuna dikkat çeken Müftü Topal, ilçede yaz Kur'an kursuna 8 bin öğrencinin katıldığını söyledi. Din eğitimi alan öğrenciler arasında spor yapmak isteyen öğrencilerin de olduğunu kaydeden Topal, bu projeyle öğrencilerin bu isteğini gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Kur'an kursuna katılan öğrencilerin boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmesini sağladıklarını belirten Topal, projenin çocukları boş ve zararlı işlerle ilgilenmekten alıkoymak adına çok yararlı bir proje olduğunu kaydetti.

    Proje kapsamında 2 yıldır Kur'an kursu öğrencilerini sporla buluşturduklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak da, yaz spor okullarına katılan diğer öğrencilere spor malzemelerini kayıtlar sırasında verdiklerini söyledi. Yaz Kur'an kursuna katılan öğrencilerin malzemelerini ise din eğitimi aldıkları camilerde vermeye devam ettiklerini ifade eden Tamrak, haftada 3 gün toplam 6 saat olmak üzere eğitim alacaklarını belirtti. Yaz spor okullarının 3 ay boyunca devam edeceğini belirten Tamrak, ailelerin çocuklarını kurslara göndermesini istedi. CİHANKAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER