ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:25

Camideki hırsızlık kamerada


Fatih Yeni Camii’nde namaz kılan bir vatandaşa ait çantayı çalan hırsız, güven timleri tarafından suçüstü yakalandı. Hırsızlık anı ve şahsın polisler tarafından yakalanması ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Olay, Eminönü’ndeki tarihi Yeni Camii’nde 2 Kasım Cumartesi günü saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Son günlerde özellikle yabancı turistlere yönelik hırsızlık, yankesicilik ve kapkaç olaylarının artması polisi harekete geçirdi. Güven timleri de turistlerin yoğun olarak bulunduğu Eminönü bölgesinde önlemlerini artırdı. Çeşitli kılıklara giren güven timleri, şüpheli şahısları adım adım izlemeye başladı. Olayın yaşandığı gün Yeni Camii’de görev alan polisler, camideki bir şahsın sürekli etrafını kontrol etmesinden şüphelendi. Polislerin kendini takip ettiğinden habersiz olan şüpheli şahıs, namaz için camide bulunan bir vatandaşın ayakkabılığın üzerine koyduğu çantayı gözüne kestirdi. Hırsızlık için uygun anı kollayan şüpheli, çanta sahibinin namaza durması ile etrafını son kez kontrol ederek çantayı çaldı.

Şahsı takip eden güven timlerine bağlı bir polis de, çantayla birlikte dışarı çıkmaya çalışan şahsın peşinden koştu. Zanlı, camiden çıkamadan güven timleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Yapılan incelemede şüphelinin Filistin uyruklu, Ahmet Abusaid (35) olduğu tespit edildi. Olay anı ise caminin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, şüphelinin bir süre caminin içerisinde oturduğu ve yanındaki şahısla konuştuğu görülüyor. Zanlının çantayı çalması ve camiden çıkmak istemesi de görüntülere yansıyor. Takipteki polis memurunun şüphelinin peşinden koşarak gitmesi ve diğer polislerle birlikte şüpheliyi yakalamaları da yine görüntülerde yer alıyor.

Zanlı, polis merkezdeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Emniyet yetkilileri, son günlerde çok sayıda yabancı uyruklu şahsın hırsızlık yaparken yakalandığını ve haklarında işlem yapıldığı bilgisini verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER