ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:57

Camcıyı öldüren sanıklara dava açıldı


Bursa'da, geçtiğimiz nisan ayında, cam atölyesi sahibini öldüren işyeri çalışanı ve 2 arkadaşına ilişkin cumhuriyet savcısı soruşturmayı tamamladı. Kiraladıkları otomobille kaza yaptıklarını, kazadan kaynaklanan 3 bin liralık borcu ödemek için de camcı Savaş Aygün'ü bayıltıp gasp etmeyi planladıklarını itiraf eden 3 sanık hakkında toplam iki ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 76 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

İki çocuk babası, 41 yaşındaki Savaş Aygün, geçtiğimiz 15 Nisan günü saat 06.37 sıralarında Yunuseli Mahallesi Bulut Sokak'taki cam atölyesine geldi. İş yerinin kapısını açan Aygün, içerideki üç kişinin bıçaklı ve levyeli saldırısına uğradı. Aygün, karnına aldığı bıçak ve kafasına aldığı levye darbeleriyle hayatını kaybetti. Cinayet zanlılarının yakalanması için Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri alarma geçti. Aygün'ün yanında çalışan Muhammet A.'nın (18), 'Benim patronumda çok para var' diyerek arkadaşları Murat Y. (18) ve Mert D.'ün (18) soygun amacıyla gece saatlerinde iş yerine girerek Aygün'ü beklemeye başladıkları belirlendi. Gözaltına alınan zanlılardan Muhammet A. ve Murat Y. tutuklanarak cezaevine konulurken yaşı küçük Mert D. Çocuk Savcısı tarafından sorgulandı. Cumhuriyet Savcılığının olaya ilişkin soruşturması tamamlandı.

İddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı, Muhammet A. ve Murat Y. hakkında 'Suçu gizlemek, delilleri ortadan kaldırmak maksadıyla tasarlayarak adam öldürmek, silahla gece vakti yağma, konut dokunulmazlığını ihlal ve mala zarar vermek' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 24'er yıla kadar hapis istedi. Çocuk Savcısı tarafından soruşturması yürütülen Mert D.'nin yaşı küçük olduğu için azami 28 yıla kadar hapsi istenildi. Mert D.'nin dosyası hakkında diğer sanıkların dosyalarıyla birleştirilmesi bekleniyor. Sanıklar, önümüzdeki günlerde Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER