ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:50

Çalıntı kimlik kartlarıyla GSM bayilerinden telefon alan bayan yakayı ele verdi

Çalıntı kimlik kartlarıyla GSM bayilerinden telefon alan bayan yakayı ele verdi


Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, başkalarına ait nüfus cüzdanlarını kullanarak GSM operatörlerinden kampanyalı ve taahhütlü telefon aldığı iddia edilen kadın, girdiği GSM bayiinde, tevafuk eseri müşteri hizmetlerindeki görevli bayanın kaybettiği nüfus cüzdanı ile yeni telefon almaya kalkınca yakayı ele verdi.

Nereden ve nasıl temin edildiği bilinmeyen nüfus cüzdanlarından fotoğraflarını sökerek kendi fotoğrafını yapıştıran Güler B. (25), Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir GSM operatörünün bayiine giderek kampanya değeri 2 bin 200 lira olan bir telefon aldı. İzmit ilçesinde de aynı dolandırıcılığı yapmaya çalışan zanlı, gittiği telefon bayiinde yine kendi fotoğrafını yapıştırdığı başkasına ait kimlik ile kampanyalı telefon almak istedi. Bayide görevli personel, GSM operatörünü arayarak kimlik bilgilerini ve diğer hat bilgilerini güncellemek istedi. Zanlı görevliye, N.Ç isimli kimlik bilgilerini vermeye başladı. Ancak bu sırada inanılmaz bir olay yaşandı. Telefonda bilgileri güncellemek için alan görevli, verilen bilgilerin kaybettiği kimlik bilgileriyle aynı olduğunu anlayınca şaşkına döndü. Bunun üzerine bayide bulunan diğer personel hemen polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri, zanlıyı gözaltına aldı.

Yapılan kimlik sorgulamasında dolandırıcılık yapmak istediği iddia edilen şüpheli bayanın aslında Güler G. olduğu, İstanbul Aksaray’da ikamet ettiği tespit edildi. Gebze’de G.B isimli bir başka kadına ait kimlikle yaptığı dolandırıcılıkta ortaya çıktı. İfadesi alınan şahsın kimliklerden birini hastanede, diğerini ise Aksaray’da bulduğunu ve bu şekilde kullandığını kabul ettiği iddia edildi. İşlemleri bitken şüpheli adli mercilere sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER