ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 16:31

Çalınan ultrason cihazı Ankara'da bulundu


Ağrı Devlet Hastanesi'nden çalışan ultrason cihazıyla birlikte faillerinin yakalandığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada; 31.01.2014 günü saat:03.00 ile 03.15 arasında ilimizde bulunan bir Özel Kadın Hastalıkları ve Doğum mu
muayenehanesinde meydana gelen “işyerinden hırsızlık, işyeri dokunulmazlığını ihlal etme, mala zarar verme” olayı ile ilgili olarak işyerinden 4D Color Doppler General Elektric marka Voluson 730 EXP model ultrasonografi cihazı, cihaza bağlı olarak bulunan 03 adet görüntüleme prop cihazı ve 02 adet printer cihazı çalınmıştır." denildi.

Açıklama da konu ile ilgili olarak hırsızlık olayının meydana geldiği işyeri ve çevresinde güvenlik kameraları üzerinde ve ayrıca mobese kayıtlarında yapılan araştırmalarda olayı yüzlerinde maske bulunan üç şüpheli şahsın gerçekleştirdiğinin tespit edildiği ifade edilerek, " Şüpheli şahıslar ve çalınan cihazlar üzerinde yapılan kapsamlı araştırmalarda, cihazın çalındıktan sonra Kars iline ve buradan da S.D. ve M.K. isimli şahıslar tarafından Ankara iline götürülerek, medikal malzemeler satan E.B. isimli şahsa satıldığı ve cihazın da halen Demetevler 408. Cadde Eski 1. Caddesi 41/4 Yenimahalle/Ankara adresinde olduğu tespit edilmiş, vakit kaybedilmeksizin Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü ile gerekli koordine kurularak Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla gönderilen talimat doğrultusunda çalınan 4D Color Doppler General Elektric marka Voluson 730 EXP model ultrasonografi cihazı, cihaza bağlı olarak bulunan 03 adet görüntüleme prop cihazı ve 02 adet printer cihazı bulunarak müştekisine teslim edilmek üzere muhafaza altına alınmıştır. Olayın şüphelileri S.D. M.K. ve E.B. isimli şahıslar hakkında gerekli tahkikata başlanılmıştır." ifadeleri yer aldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER