ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:38

Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası konseri ile Cumhuriyet kutlaması

Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası konseri ile Cumhuriyet kutlaması


Bursa’da Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıl dönümü kutlamaları Roman çalgıcılardan oluşan Çalgıcı Mektebi Konseri ile başladı. Kent Müzesi önünde verilen konser vatandaşlardan yoğun alkış aldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası Bölüm Başkanı Başkan Yavuz İbişbıçakçı, Bursa Valiliği'nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında vatandaşlara konser sunduklarını belirterek, “Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası, Bursa Büyükşehir Belediyemizin kültür ve sosyal bir açılımı ile kuruldu. Bu etkinlikler çerçevesinde bize verilen görev kapsamında Bursa halkına konser veriyoruz.” dedi.

Bu zamana kadar alaylı şekilde müziklerine devam eden Roman müzisyenlerin bundan sonra bu mektepte kaliteli şekilde yetişeceğini anlatan Yavuz İbişbıçakçı, "Bu mektepte şu anda 15 Roman müzisyenimiz istihdam ediliyor. Sigortalı, maaşlı olan bu sanatçılarımız Türkiye belediyeleri bünyesinde hizmete konma özelliğine sahip. Biz bu mektebin tüm belediyelerde kurulmasını istiyoruz. Ayrıca demokrasi paketinde bize de yer ayrılmasına sevindik.” şeklinde konuştu.

Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası tarafından çalınan müzikler eşliğinde koro solisti Aysun Taşçeşme tarafından seslendirilen şarkılar, vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlandı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER