ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:52

Çaldırdığı sıfır otomobilini emniyet 13 yıl sonra buldu

Çaldırdığı sıfır otomobilini emniyet 13 yıl sonra buldu


Adanalı esnaf Mehmet Yazıcı, 13 yıl önce Adana’da çaldırdığı aracını Şanlıurfa’da buldu. Otomobilini unutmuşken, polisin araması ile şaşkına dönen Adanalı Esnaf Mehmet Yazıcı, kaybettiği aracın bulunmasının sevincini yaşadı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Bürosu ekipleri, iki ay içerisinde oto hırsızlarına yönelik düzenledikleri operasyonlarda 11 çalıntı araç ele geçirdi. Operasyonda 40 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı bildirildi. Emniyetin bahçesini oto galeriye çeviren çalıntı araçlar bugün sahipleri ile buluştu. Kimi 5 yıl önce, kiminin 7, kiminin de 13 yıl önce çalındığı öğrenildi.

Adanalı esnaf Mehmet Yazıcı, sıfır aldığı Toros marka aracını 13 yıl önce çaldırdığını ve bunun için çok üzüldüğünü söyledi. Polis teşkilatının 13 yıl sonra kendisini mutlu ettiğini anlatan Yazıcı, bunca yıla rağmen aracının temiz kullanıldığını ifade etti. Otomobilini unuttuğunu dile getiren Yazıcı, Şanlıurfa Emniyeti'ne teşekkür ederek, “Ben böyle bir arabamı unutmuştum. 13 yıl oldu, gerçekten unutmuştum, sonra üç dört tane arabam oldu ama çalınan arabamın yeri ayrıydı. Çünkü ilk sıfır aldığım arabaydı. Zamanın en güzel arabasıydı.” dedi.

İstanbullu esnaf Şükrü Satçılar ise 6 yıl önce çalınan aracını bulmanın memnuniyetini yaşadığını ifade ederken, asayiş ekiplerinin duyarlılığına teşekkür etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER