ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 09:02

Çaldıkları kasayı açamadan yakalandılar


Adana'da çaldıkları para ve ziynet eşyası dolu çelik kasayı açmadan bir evin bahçesine saklayan 4 hırsızlık şüphelisi yakalandı. Polisin kasayı bulmasına sevinen hırsızlık mağduru Kadir Kot, "Araba alacaktım, çok mutluyum" dedi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi’nde Kadir Kot'a ait evde yaşanan kasa hırsızlığının ardından Emniyet Asayiş Şubesi Hırsızlık ekipleri çalışma başlattı. Polis, olayı daha önce bu evde kiracı olan kişinin oğlu Sinan V.'nin gerçekleştirilmiş olabileceğini belirledi. Sinan V. (18), 2000 Evler ilköğretim okulunun bahçesinde, olayı birlikte gerçekleştirdikleri ileri sürülen Mehmet D. (19), Gökhan A. (19) ve Mahmut kod adlı Yiğit U. (21) ile birlikte yakalandı. Şüphelilerin, çaldıkları kasayı 100 metre ilerideki bir evin bahçesine gömdükleri ortaya çıkarken, okul bahçesinde, kasayı sakladıkları yerden çıkarıp açmak için plan yaptıkları belirlendi. Çalınan kasasına hırsızlar henüz açmadan kavuşan ev sahibi Kadir Kot, çok mutlu olduğunu belirterek, "Araba alacaktım, olay biz misafirlikte iken gerçekleşti. Bu kadar kısa zamanda yakalanmasına sevindim." dedi.

Kasanın içinde 15 bin lira tutarında para ve ziynet eşyası bulunduğu öğrenildi.
Bu arada, Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 4 şüpheli, "nitelikli hırsızlık" suçlamasıyla adli mercilere sevk edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER