ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2013 Salı 16:05

Çaldıkları aküleri sahiplerine satmışlar


Eskişehir'de polis tarafından düzenlenen operasyonda kentteki araçlardan akü çalan 3 kişi ve çok sayıda çalıntı akü ele geçirildi. Hırsızlık şüphelilerinin çaldıkları aküleri, akü bayiliği yapan şahıs aracılığıyla daha sonra akünün sahibine yüksek fiyatla sattıkları ortaya çıktı.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekiplerince, Erenköy, Gökmeydan ve Çankaya mahallerinde, çok sayıda kamyon ve TIR cinsi araçlardan akü çalınması üzerine geniş çaplı araştırma başlattı. Polis, araştırma kapsamında, çalınan akülerin Emek Sanayi Çarşısı içerisinde daha önceden akü bayiliği yapan ancak şu an bayilik ve atık akü yetkisi bulunmayan (M.S) tarafından tanesi 40 TL ile 60TL satın alındığını, ardından bu akülerin tanesini 150 TL ile 200 TL arasında piyasaya sattığını belirledi. Polis, savcılık izniyle söz konusu M.S.'nin iş yerinde yaptığı aramada, 7 adet büyük çalıntı akü ele geçirdi. Bunun üzerine araştırmasını derinleştiren polis, S.B. adlı kişinin değişik kamyon ve TIR'lardan çaldığı aküleri M.S.'ye sattığını belirledi. M.S.'nin de söz konusu çalınan aküleri ikinci el mal olarak gerçek sahiplerine 320 TL'ye sattığını tespit etti.

Polis, yaptığı operasyonla söz konusu hırsızlık şüphelileri S.U., H.B.K. ve M.U.'yu yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin kent merkezinde toplam 10 adet akü çaldıkları, bu akülerden 8 adedini Emek Sanayi Çarşısında (M.S.)'ye , 2 adedini ise yine aynı yerdeki hurdacı (C.B)'ye sattıkları belirlendi. Çalıntı olan aküleri satın alan şahıslar hakkında 'Hırsızlık malı satın almak' suçundan adli işlem yapıldı. Ayrıca şahıslar hakkında İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nce idari işlem yapılacağı belirtidi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER