ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 22:47

Çağlayan: Türkiye’nin gelişmesinden korkanlar başbakanımızı hedef aldı


Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan, Türkiye’nin gelişmesinden korkan iç ve dış güçlerin partilerini ve Başbakan Erdoğan'ı hedef aldıklarını belirterek, bunu yapanlar AK Parti'nin arkasındaki millet desteğini unuttuklarını söyledi.

Mersin'in Mut İlçesi belediyesi tarafından verilen iftar yemeğine katılan AK Parti Mersin Milletvekili ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan burada yaptığı konuşmada AK Parti'nin hizmetlerini anlattı. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan programda konuşan Bakan Çağlayan, Türkiye’yi yeniden eski siyasi istikrarsızlığa ve ekonomiyi de eski günlere götürmek istediklerini kaydetti.

"Artık Türkiye’nin hiç kimseye ve faiz lobisine on yıldır ülkeyi soydurmadık" diyen Çağlayan, halkın desteği ile soydurmayacaklarını vurguladı. Çağlayan, ”Bunu herkes böyle bilsin. Bakın Mayıs ayında ülkemiz çok önemli bir şey yaşadı. Türkiye yıllarca borçlu olduğu ve borçlu olduğu için talimat aldığı IMF ile yollarını ayırdı ve İMF’ye borcumuzu sıfırladığımız gibi artık eyvallahımız da kalmadı. Yine Mayıs ayında 90 milyarlık İstanbul’un 3. Havaalanı ve 3. Boğaz Köprüsü ihalesi yapıldı. Aynı ay ve günlerler 22 milyar dolarlık Türkiye ve Japonya arasında Sinop’ta yapılacak olan nükleer enerji santralının temeli atıldı. İşte bu yatırımlar birilerini rahatsız etti.” diye konuştu.

Yapılan yatırımlarla birilerinin nasırlarına bastıklarını anlatan Bakan Çağlayan, ”Nasırlarına bastığımız kimler, Türkiye’nin büyümesini ve gelişmesini istemeyenler. Türkiye’yi faiz lobisinde temsil eden iç ve onları temsil eden dış güçler istedi. İşte bizim nasırlarına bastığımız güçler bunlar. Milletimizin desteği böyle devam ettiği sürece milletimizin birlik ve beraberliği için bunların nasırlarına basmaya devam edeceğiz. Şükürler olsun onların bu yapmış oldukları oyunları tutmadı. Millet AK Parti'ye bağlılığını Mut'ta gördüğümüz gibi tüm Türkiye genelinde gösterdi.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Bakan Çağlayan, Mut Belediye Başkanı Murat Orhan’ı tekrar Belediye Başkan adayı olmasından yana olduğunu ilan etti.

Çağlayan, Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt, İlçe Başkanı Veli Şıkşık ve Belediye Başkanı Murat Orhan’ın ellerini havaya kaldırdı. Bakan Çağlayan, ezan okunması ile birlikte vatandaşlarla birlikle iftarını yaptı. İftar sonrası vatandaşlar Bakan Çağlayan ile birebir görüşmek için yoğun ilgi gösterdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER