ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 10:22

Çağlayan: "Türkiye, büyük mesafeler katetti"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin muasır medeniyet seviyesine ulaşma noktasında büyük mesafeler katettiğini bildirdi.


Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, binbir güçlükle kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın cumhuriyetle taçlandırıldığı 29 Ekim 1923 tarihinden bu yana 89 yılda Cumhuriyet'in Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşma noktasında büyük mesafeler aldığını ifade etti.

Çağlayan mesajında şöyle dedi: "Ekonomi başta olmak üzere, her alanda büyük kazanımlar elde edildi ve Türkiye dünyanın 17. büyük ekonomisi oldu. 89 yılda elde edilen kazanımlar, Cumhuriyetimizin emin adımlarla muasır medeniyet seviyesine doğru ilerlediğinin kanıtıdır. Hedefimiz Şanlı Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak, kişi başına milli gelirimizi 25 bin dolara çıkartmak, 500 milyar dolar mal ihracatı gerçekleştirmektir. Türkiye bu hedefe odaklanmış ve emin adımlarla ilerlemektedir.

Dünyanın yaşadığı ekonomik krize rağmen, Türkiye krizle mücadele de başarı hikayelerini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Yaşanılan ekonomik kriz nedeniyle dünyanın pek çok ülkesi ekonomik sorunlarla boğuşurken, sıkıntı yaşarken Türkiye ekonomisinin dünyaya örnek gösterilmesi 100. kuruluş yıl dönümü hedeflerine ulaşacağımızın kanıtıdır. Bu hedeflere birlik beraberlik içinde, Cumhuriyet'in sağladığı imkanlarla erişileceğine inanıyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER