ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 14:26

Çadırkentte kalan Suriyelilere Türkçe kursu

Çadırkentte kalan Suriyelilere Türkçe kursu


 Ülkelerindeki savaştan kaçarak Osmaniye’deki çadırkente yerleştirilen Suriyelilere yönelik elişi ve Türkçe kursu açıldı.

Konaklama Tesisi Merkez Yöneticisi ve Toprakkale Kaymakamı Murat Uzunparmak, çadırkentte halk eğitim merkezi tarafından açılan kurslarda incelemede bulundu.

Eğitim çadırlarını tek tek gezerek misafirlerle sohbet eden Uzunparmak, “Kampı kurduğumuz ilk günlerden itibaren yapmış olduğumuz alan çalışmasıyla Suriyeli misafirlerimizin istekleri doğrultusunda değişik alanlarda kurs açıyoruz. Misafirlerimiz hem el becerilerinin geliştiriyor hem de Türkçe okuma yazma öğreniyor.” dedi.

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, el sanatları, örgü, kırk yama, okuma yazma, okul öncesi eğitimi, beden eğitimi ve spor alanlarında toplam 45 öğretmenle 13 kurs açıldığını aktaran Uzunparmak, kurslarda bin 257 kişinin eğitim gördüğünü belirtti. Uzunparmak, kurslarda üretilen ürünlerin en kısa zamanda şehir merkezinde kermes düzenlenerek sergileneceğini ve elde edilen gelirin de misafirlerin ihtiyaçları için kullanılacağını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER