SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2014 Cuma 14:04

Çadır kentte yangın söndürme tatbikatı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/cadir-kentte-yangin-sondurme-tatbikati-1481734-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/cadir-kentte-yangin-sondurme-tatbikati-1481734-622x360.jpg
Çadır kentte yangın çıkarsa

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, yaklaşık 30 bin Suriyeli'nin barındığı Süleymanşah Çadır Kenti'nde yangın söndürme tatbikatı yapıldı.


Kış aylarında çıkabilecek yangınlara kısa sürede müdahale etmek amacıyla Süleymanşah Çadır Kenti'nde görevli itfaiye ekipleri tarafından yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat kapsamında senaryo gereği ateşe verilen yangın, ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.

Çadır kent müdürü Hüseyin Ortaç, yangınla ilgili Suriyelilere eğitim ve seminer de verileceğini belirterek, "Kış mevsiminin gelmesi nedeniyle çadır kentte görev yapan itfaiye ve gönüllü olarak çalışan Suriyeli misafirlerimizle beraber bu tatbikatı gerçekleştirdik. Daha sonra bu konuda seminer ve kursta vereceğiz. İnşallah geçen yıl gibi bu yıl da kışı yangın çıkmadan geçiririz" dedi.
 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da askerin şehit edilmesi

SONRAKİ HABER

Varto’da 10 Kobani gözaltısı daha

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.