ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 21:04

Caddedeki değişikliği İBB onaylamadı


Ataşehir Belediyesi, Şehit Komando Er Emre Anşin'in adının verildiği caddenin isminin değiştirilmesiyle ilgili iddialarının asılsız olduğunu bildirdi. Açıklamada, şehidin adının verildiği Sakarya Caddesi'nin isminin değiştirilmesinin Büyükşehir Belediyesi'nce uygun görülmediği belirtildi.

Basın Danışmanı Cafer Özilhan imzasıyla Ataşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Şırnak'ta teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Komando Er Emre Anşin'in adının verildiği Ataşehir'deki caddenin isminin sessiz sedasız değiştirildiği iddiası tamamen gerçek dışıdır. Şırnak'ta şehit olan ilçemiz sakinlerinden Komando Er Emre Anşin'in ismini yaşatmak için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından Ataşehir Belediye Meclisi'ne verilen 'ilçemiz sınırları içindeki Sakarya Caddesi'nin isminin Şehit Emre Anşin' olarak değişrilmesine ilişkin önerge mecliste CHP ve AKP'lilerin oylarıyla 'oy birliği' ile kabul edilmiştir." denildi.

Sokak ve cadde isimlerinin verilmesi ya da değiştirilmesi yetkisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde olmasından dolayı Ataşehir Belediye Meclisi'nce alınan kararın, İBB'ye iletidiği belirtilen açıklamada, "Ne yazık ki İBB, Ataşehir Sakarya Caddesi'nin isminin 'Şehit Emre Anşin' olarak değiştirilmesini onaylamamıştır. Bu nedenle Ataşehir Kaymakamı'nın şehidimizin ailesi ile birlikte Başkan Battal İlgezdi'nin de katıldığı törenle cadde girişine asılan 'Şehit Emre Anşin Caddesi' geçici isim tabelası İBB yetkililerince kaldırılarak yerine Sakarya Caddesi' tabelası yeniden asılmıştır." ifadelerine yer verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER