ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 13:14

Buzlanma, don ve çığ uyarısı


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin Güney ve Doğu kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, iç ve Doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında, ülke genelinde önemli bir değişikliğin olmayacağı ifade ediliyor. Rüzgar; genellikle Kuzey, zamanla Güney kesimlerde, Batı ve Güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta, gece saatlerine kadar Marmara'nın Batısında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Meteoroloji, buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlar ve yetkilileri uyardı. Gece ve sabah saatlerinde, İç Anadolu'nun Kuzey ve Doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun Kuzey ve Doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER