ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 22:08

Büyükşehir'in 'Alo 153' hattına rekor başvuru

Büyükşehirin Alo 153 hattına rekor başvuru


Büyükşehir Belediyesi, Alo 153, Halkla İlişkiler Birimi ve Bilgi Edinme Merkezi ile Adanalıların her sorun, şikayet ve talebini alıyor, değerlendiriyor ve vatandaşa geri dönüş yapıyor.

Başvuru merkezleri arasında vatandaşların en çok 153 Alo Büyükşehir hattına ilgi gösterdiği görülüyor. Sadece Büyükşehir Belediyesi ile ilgili değil, vatandaşların tüm sorunlarına çözüm üretme amaçlı hizmete giren Alo 153 hattına yapılan başvuru sayısı bir ay içinde ikiye katlanmış durumda.

Adanalılar Alo 153 hattına şubat ayında 9 bin 774 başvuruda bulunurken, bu sayı mart ayında yaklaşık iki kat artarak 18 bin 28’e ulaştı.

Aynı dönemde Halkla İlişkiler Birimine yapılan başvuru sayısında da artış kaydedildi. Şubat ayında 2 bin 80 başvuru alan Halkla İlişkiler Birimi mart ayında 2 bin 170 vatandaşın sorununa çözüm üretti.
Şubat ayında 882 soruya yanıt veren Bilgi Edinme Merkezi ise mart ayında bin 33 soruya muhatap oldu ve bunları yanıtladı.

Toplamda ise şubat ayında 12 bin 736 başvuru alan Büyükşehir Belediyesi, mart ayında 21 bin 231 vatandaşın sorun, talep ve şikayetine çözüm buldu.

Başvurularda Büyükşehir Belediyesi birimlerinden en çok İnsan Kaynakları, Ulaşım ile Kent Estetiği ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlıkları ile ilgili sorular yer aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER