ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 19:11

Büyükşehir'den muhtarlara büyük destek

Büyükşehirden muhtarlara büyük destek


Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu'na tahsis edilen binanın açılış törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, iki binli yılların ilk yıllarının Kayseri tarihi açısından oldukça önemli olduğunu, bu dönemde yapılan projelerin gelecek yıllarda çokça konuşulacağını söyledi.

İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu binasının açılış törenine Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Büyükşehir Belediyesi'nin üst düzey yöneticileriyle, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda muhtar temsilcisi katıldı.

Konuşmasının başında, Kayseri tarihi hakkında bilgi veren Başkan Özhaseki, Kayseri'nin bir ticaret şehri olduğunu söyledi. Şehirlerin geleceğini yerel yöneticilerin belirlediğini ifade eden Başkan Özhaseki, "Yerel yöneticilerin ufukları neyse, o şehirlerin geleceği de odur. Yöneticiler zamanı doğru okuyan, iyi niyetli, gayretli ve risk alan insanlarsa, o şehirler büyüyor ve gelişiyor; eğer yöneticiler gününü gün ediyorsa, zamanı doğru algılayamıyorsa, geleceği düşünmüyorsa, o şehirler geriliyor ve giderek küçülüyor." dedi.

"İki binli yılların başı, Kayseri tarihi açısından çok konuşulacak yıllardır." diyen Başkan Özhaseki, "Bu şehirde altyapı çalışmaları bittiği gibi üst yapıda da ne yapılması gerekiyorsa yapılıyor. Bunların yanında, devasa projeler hayata geçiyor. Erciyes'te kayak merkezi yapılıyor, Kızılırmak üzerine baraj yapılıyor, devletin cebinden tek kuruş çıkmadan, Türkiye'nin önde gelen stadyumlarından birisi yapılıyor, terminal yapılıyor ve bu projelerin finansman modelleri tüm Türkiye'ye örnek oluyor." ifadelerini kullandı.

"Muhtarlarımız, bizim mahallelerdeki elimiz, ayağımız." diyen Başkan Özhaseki, muhtarlarla sık sık bir araya geldiklerini ve onlarla sürekli görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Başkan Özhaseki, "Muhtarlarımızın şehirle alakalı bir düşünceleri varsa, bir araya gelsinler, konuşsunlar diye belediyemize ait olan bu binayı onlara tahsis ettik, umarım arkadaşlarımız, burada şehirle alakalı güzel kararlar alırlar ve bizlere yardımcı olurlar." şeklinde konuştu.

Vali Orhan Düzgün ise burada yaptığı konuşmada, İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu'na yer tahsis eden Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkürlerini iletti.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de bir İlke imza attığını söyleyerek, Türkiye genelinde muhtarları tek çatı altında toplayan ilk belediyenin Kayseri Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade ederek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından, İç Anadolu Mahalle Muhtarları Federasyonu binasının açılışı gerçekleştirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER