ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 15:43

Büyükşehirden ilik nakli olacak küçük Yakup’a destek

Büyükşehirden ilik nakli olacak küçük Yakupa destek


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 7 Mayıs’ta Antalya’da ilik nakli gerçekleştirilecek 5 yaşındaki Yakup Akbalık’ın yol parası dahi bulamayan ailesine destek gereken desteği vereciği söyledi.

Başkan Sözlü, ilik kanseri olan 5 yaşındaki oğlu Yakup Akbalık’ı ilik nakli için Antalya Medical Park Hastanesi’ne havayoluyla götürmesi, operasyondan sonra 6 ay hastanede yakın bir yerde ev kiralaması gereken inşaat işçisi Nurettin Akbalık’a her türlü desteği vereceğini söyledi.

Hüseyin Sözlü, 5 yıldır oğlunun iyileşmesi için çaba gösteren Nurettin Akbalık’la görüştü ve küçük Yakup’un iyileşmesi için gereken operasyonun gerçekleşeceği Antalya Madical Park Hastanesi’ne ulaşımın sağlanması konusunda ve sonrasında gereken bakım için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Hüseyin Sözlü, 5 yaşındaki Yukup Alabalık’ın geçireceği ilik nakli operasyonunun ardından iyileşmesini umutla bekleyeceklerini ifade etti.
Antalya’ya gidecek uçak bileti parası bulamayan Nurettin Akbalık da Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye desteğinden dolayı teşekkür etti, tek isteğinin oğlunun sağlığına kavuşması olduğunu belirtti. İlik nakli operasyonu 7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER