ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 23:16

Büyükşehir üçüncü doğalgaz çevrim santraline onay vermedi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Söğütlü ilçesine kurulması planlanan doğalgaz çevrim santrali ile ilgili olumsuz görüş verdiğini bildirdi.
        Söğütlü ilçesinde kurulması planlanan doğalgaz çevrim santrali ile ilgili olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sundukları görüşü kamuoyuna açıkladı. Açıklamada, santralle ilgili olumsuz görüş bildirildiği vurgulandı.

        Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan imzalı kurum görüşünde şu ifadelere yer verildi: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na; İlimiz Söğütlü ilçesi Türkbeylikkışla köyü sınırları içerisinde Ermet Enerji Üretim AŞ tarafından kurulması planlanan 'Sakarya Doğalgaz Çevrim Santrali Projesi' hakkında ÇED süreci dâhilinde görüş ve düşüncelerin bildirilmesi talep edilmektedir. Bahse konu alan mera alanında kalması ve hali hazırda Gebze Doğalgaz Çevrim Santrali, Adapazarı Doğalgaz Çevrim Santrali bulunduğundan, 3'üncü doğalgaz çevrim santrali emisyon değerlerinde artış yapacağı düşünüldüğünden kurumumuz açısından uygun görülmemiştir.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER