ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 15:56

Büyükşehir olan Denizli’de AK Parti yeni kurulan iki ilçeye başkan atadı

Büyükşehir olan Denizlide AK Parti yeni kurulan iki ilçeye başkan atadı


DENİZLİ (CİHAN)- Denizli'nin büyükşehir olmasının ardından il merkezine kurulan Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerine, AK Parti ilçe başkanlarını atadı. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Birtan Şahan, kanun gereği görevini bırakırken, merkezin ikiye ayrıldığı ilçelerden Pamukkale’ye Hasan Aracı, Merkezefendi’ye Ahmet Kayhan atandı.

Yapılan atamalarla ilgili AK Parti Denizli İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; İl Başkanı Avni Örki, Denizli milletvekilleri Nihat Zeybekci, Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Gürlesin, eski Merkez İlçe Başkanı Birtan Şahan ve partililer katıldı. İl Başkanı Örki, siyasi partilerin millete daha hızlı ulaşması ve kucaklaşması için kendisini büyükşehire hazırlaması gerektiğini söyledi. Başkan Zolan da Denizli’nin büyükşehir olmak için uzun yıllar hasreti olduğunu, bunun gerçekleştirilmesinde öncülük eden Denizli milletvekillerine teşekkür etti.

Denizli Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Zeybekci ise Denizli’nin büyükşehir olması için yapılan oylamada 4 AK Partili milletvekilinin oy kullandığını, muhalefet partilerinin ise oy kullanmadığını hatırlatarak, “Hayır diyenler ilçe başkanlıklarını nasıl atayacaklar diye düşünüyorum. ‘Biz istememiştik, biz buna razı değildik ama kerhen atıyoruz’ mu diyecekler? Onları merakla bekliyorum. 19 ilçe bir büyükşehirde 20’de 20 hedefimizdir.” dedi. Konuşmaların ardından, Pamukkale’ye atanan İlçe Başkanı Aracı, Merkezefendi’ye atanan Kayhan birer teşekkür konuşması yaptı. Eski İlçe Başkanı Şahan’a, il Başkanı Örki tarafından bir buket teşekkür çiçeği takdim edildi.
CİHANKAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER