ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 16:48

Büyükşehir meclisinde 'çapulcu' protestosu


 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde CHP üyeleri, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili hükümeti protesto ederek salonu terk etti. CHP'li üyeler, ellerindeki 'çapulcuyum' yazılı pankartlarla salonda eylem yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Saraçhane'deki binada toplandı. Toplantıda CHP'li üyeler Gezi Parkı'nın yeşil alan olarak kalmasını öneren dilekçeyi Meclis Başkanvekili Ahmet Selamet'e verdi. Dilekçenin okunmasının ardından oylama işlemine geçildi. Oy çokluğu ile öneri reddedildi. Dilekçenin reddedilmesinin ardından oturum başladı.

İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Fahrettin Kayhan konuşmak için söz aldı. Kayhan konuşmasından önce olaylar sırasında hayatını kaybedenler için saygı duruşu yapılmasını istedi. Bunun üzerine CHP'li üyeler ellerindeki fotoğraflar ve pankartlarla ayağa kalktı. AK Partililer ise ayağa kalkmadı. CHP'liler bir süre ayakta bekledikten sonra yerine oturdu. Eylemin ardından konuşmalarla oturum devam etti. Konuşmalar sırasında zaman zaman gergin anlar da yaşandı. CHP'li üyeler, ellerindeki 'çapulcuyum' yazılı pankartlarla salonda eylem yaptı. Salonda yaşanan bir gerginlik sonrası CHP'li üyeler salonu terk etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER