ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 08:07

Büyükşehir davasında, yasaklar kaldırıldı

Büyükşehir davasında, yasaklar kaldırıldı


İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne düzenlenen operasyon sonrası görülen Büyükşehir davasının 4. duruşmasında denetimli serbestlik ve ev hapsi yasakları kaldırıldı. Başkan Kocaoğlu, "Bugün sevinçliyiz ama beraat günü çok daha sevinçli olacağız." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik olarak gerçekleştirilen 'Körfez Operasyonu'na bağlı olarak açılan davanın 4. duruşması bugün yapıldı. İzmir Adliyesi 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek duruşma için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eşi Türkegül Kocaoğlu ile birlikte adliyeye geldi. Mahkeme, sanıklardan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç, Bilgi İşlem Daire Başkanı Selçuk Savcı, Şirketler Koordinatörü Hilmi Özen, İZENERJİ eski Genel Müdürü Ali Sabuktay, Satın Alma Daire Başkanı Mehmet Sayar ile organizatörler Hakan Say, Ömer Devrim Ergen ve Ata Karataş'ın ev hapsinin ve adli kontrolünün kaldırılmasına, yurtdışına çıkış yasaklarının ise devamına karar verdi. Mahkeme, duruşmayı 14 Mayıs 2013 tarihine erteledi.

Duruşma sonrası alkışlar ve sloganlarla karşılanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kararı memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Kocaoğlu, "Bugün sevinçliyiz ama beraat günü çok daha sevinçli olacağız. Buradan tüm katkı koyan ve bize inanan hemşehrilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz." dedi. Kocaoğlu, "Mayıs 2011'de başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi operasyonu ve davasının bugünkü duruşmasında bütün arkadaşlarımız özgürlüğüne kavuştu. Yarından itibaren görevlerine başlayacaklar. Kimseyi burada bırakmadan, ev hapsinde de kimseyi bırakmadan adliyeden ayrılıyoruz. Bunun sevinci içindeyiz. En kısa sürede umuyoruz ve diliyoruz ki bilirkişi raporları da gelsin. Buradan İzmir Adliyesi'nden tüm arkadaşlarımız beraat ederek, Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları yaptığı işler dürüstlüğü, hiçbir rüşvetin ve zenginleşmenin olmadığı, kayırmanın olmadığı dünya aleme beraatle ispat edilsin ve bunun huzuru için de belediyemizdeki tüm arkadaşlarımız moral bulsun. İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha büyük özverilerle bizi hiç yalnız bırakmayan İzmirli hemşehrilerimize hizmet etmeye layık olmaya çalışsın.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER