ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 12:46

Büyükşehir Belediyesi servis denetiminde


Kayseri Büyükşehir Belediyesi öğrenci servis araçlarının denetimini artırdı. Servisler, belirlenen fiyatların üzerine çıkılmaması ve araç bakımı başta olmak üzere birçok konuda denetleniyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ali Çelebi, öğrenci servis araçlarının araç ve şoför uygunluk belgelerini Büyükşehir Belediyesi'nin verdiğini belirtti. S plakalı araçların her yıl uygunluklarının yenilendiğini ve bu yıl 794 S plakalı araca uygunluk verildiğini dile getiren Çelebi, "Okulların açılmasıyla birlikte denetimlerimiz başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle koltuk sayısından fazla öğrenci taşınmasının önüne geçmek için sürekli denetim yapılıyor. Ayrıca, araçların temiz ve bakımlı olması yönünde ikazlar yapılıyor ve işleticiler uyarılıyor" dedi.

Öğrencilerin taşınmaları esnasında yaşanabilecek sıkıntılarla ilgili ailelerin şikayetlerini Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na yapmalarını isteyen Ali Çelebi, sorunların çözümü için her türlü katkının sağlanacağını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER