ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 12:04

Büyükşehir Belediyesi sanat etkinlikleri

Büyükşehir Belediyesi sanat etkinlikleri


 İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem semt semt gezen açık hava sinemalarıyla hem tarihi havagazı fabrikasındaki ‘Yeniden Sinematek’ gösterimleriyle sanatseverleri filmlerle buluşturmaya devam ediyor.

Türk sinemasının en önemli yapımlarından biri olan ‘Hükümet Kadın’, nostalji tadında sinema izlemek isteyenler için açık hava sinemaları kapsamında bu hafta Konak, Gaziemir ve Balçova ilçelerindeki açık alanlara gelecek. Gösterimlerin başlama saati 21.00. Havagazı Fabrikası’ndaki çimler üstünde film izlemeyi sevenler, ‘Yeniden Sinematek’te bu hafta orijinal adı Silver Linings Playbook olan ‘Umut Işığım’ adlı filmle buluşacak. Film, 21 Ağustos 2013 Çarşamba akşamı saat 21.00’de başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sanatseverleri 22 Ağustos 2013 Perşembe akşamı iki güzel konserle buluşturacak. Biri Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda, diğeri ise Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenecek iki konserin de başlama saati 21.00. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda vereceği konserde İzmirli sanatseverlerin kulağının pasını silecek.

Perşembe akşamlarının klasiği haline gelen ‘Çim Konserleri’nin adresi yine Tarihi Havagazı Fabrikası. Etkinliğin bu haftaki konuğu ise ‘Yeni Meşk-Blues Grubu’. Konserde, uluslararası üne sahip arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu’na vokalde Bora Uymaz, vurmalı çalgılarda Hamdi Akatay ve neyde Yavuz Akalın eşlik edecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER