ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:35

Büyükşehir belediyesi folklor ekibi NBA’de gösteri yapacak


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dünyaca ünlü folklor grubu FOMGET, ABD Basketbol Ligi NBA’da Brooklyn Nets ve Utah Jazz arasında 5 Kasım’da New York’ta yapılacak basketbol maçı öncesinde bir gösteri sunacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi olağan toplantısının ikinci gün gerçekleşen birleşiminde gündeme ilave önergeler ile başkanlık yazıları okunarak görüşüldü. Görsel ve yazılı medyada dünya çapında milyonlarca sporseverin heyecanla ve zevkle takip ettiği Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi’nde (NBA) New York’ta 5 Kasım 2013 tarihinde Brooklyn Nets ile Utah Jazz takımları arasında oynanacak basketbol maçı öncesinde, Türkiye’nin kültürel tanıtımının yapılabilmesi amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dünyaca ünlü halk oyunları grubu FOMGET yapacağı gösteri ile gönüllerde taht kuracak.

Bu amaçla Amerika’nın en eski ve köklü sivil toplum kuruluşlarından olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun (TADF) daveti ile 3-6 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek yurtdışı görevi ile ilgili başkanlık yazısı, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kabul edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER