ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 12:46

Büyükerşen: "Operasyona maruz kaldık"


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bu sabah belediye çalışanlarına yönelik bir operasyon yapıldığını, ancak gözaltına alınan personel konusunda bilgisi olmadığını söyledi.

Büyükerşen, belediyeden çıkışta konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sabah erken saatlerde bir operasyona maruz kaldıklarını kaydetti. Operasyonda kaç kişinin gözaltına alındığına dair bir bilgileri olmadığını belirten Büyükerşen, "Hukukçularımıza bile zorluk çıkartıyorlar. Kaç arkadaşımızın gözaltında olduğuna dair bir bilgi alamadık. Ancak sabaha karşı yaptıkları operasyonu, operasyona uğrayan arkadaşlarımızın ailelerinden öğrendik. Gözaltına alınan arkadaşlarımız hakkında emniyet tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Tabi bugün internette dolaşan haberlerden, gerek yurt içinden ve gerek yurt dışından gelen telefon, e-mail ve fakslarla durumdan haberdar olduk." dedi.

Büyükerşen, kendisinden bir netice alınmadığı için arkadaşlarıyla uğraştıklarını, konuya ilişkin kendisinin ifadeye çağrılmadığını vurguladı. Büyükerşen, "Beni ifadeye çağırdıklarına dair internette bazı haberlerin dolaştığını gördük. Beni ifadeye çağırmadılar. Böyle bir şey yok. Onun dışında, benimle uğraşıyorlar. Fakat netice alınamadığı için arkadaşlarımızla uğraşmaya devam ediyorlar. Benim için endişelenecek bir şey yok. Eskişehir için de endişelenecek bir şey yok. Yaptığım hizmetleri Türkiye, yurt dışından takip eden kurum ve kuruluş biliyor." şeklinde konuştu.

Arkadaşları için endişelendiğini dile getiren Büyükerşen, şöyle devam etti: "Ama arkadaşlarım için endişeleniyorum. Bunun sebebi de yargının işleyiş tarzıdır. Yargının işleyiş tarzı nedeniyle arkadaşlarım için endişeleniyorum. Nasıl endişelenmeyim. Türkiye'de pek çok kişinin, Başbakan'ın bile kendi arkadaşları için endişelendiği düzen, sistem içerisinde, ben de arkadaşlarım için elbette endişe duyuyorum. Türkiye'de artık bunlar günlük olağan haller haline geldi. Bizi yıldıramazlar. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar."

Bu arada, operasyon kapsamında gözaltına alınan belediye çalışanı sayısının 21 olduğu öğrenildi. Söz konusu gözaltına alınan şüphelilerden 4'nün belediyede daire müdürü olduğu belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER